pl

czytaj więcej

Jesień w agroturystyce Leśniczówka Kryńszczak - wybierz się na grzyby, na rower, zażyj leśnych kąpieli

2023-10-27

Jesień to wyjątkowa pora roku, która kojarzy się nam ze spokojem, ciepłą barwą kolorowych liści oraz pewnego rodzaju zadumą, która dotyka każdego z nas. Jeśli poszukujesz miejsca, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta i pędu współczesnego życia odwiedź naszą agroturystykę i zrelaksuj się w otoczeniu najpiękniejszej polskiej przyrody i spokoju wiejskiego życia.

Jesienny urok Leśniczówki Kryńszczak

Jesień w agroturystyce Leśniczówka Kryńszczak zachwyca paletą barw i wyjątkową aurą łączącą w sobie spokój i odrobinę tajemnicy. To połączenie zieleni, czerwieni, żółci i brązu, które pozytywnie nastrajają i dają energię do działania oraz porannej mgły, która zmusza do chwili refleksji i zadumy nad życiem. To również ostatnie ciepłe dni, które warto wykorzystać na spacery leśne, zbieranie grzybów oraz przejażdżki rowerowe po okolicy. Jesień w agroturystyce to możliwość zatrzymania się na chwilę i spędzenia czasu z dala od hałasu miasta, obowiązków nakładanych nam w pracy i zmartwień, które ciążą nad naszymi głowami przez cały rok. Wizyta w naszej Leśniczówce Kryńszczak to również niezapomniana atrakcja dla dzieci, które bez wątpienia docenią możliwość biegania w otoczeniu świeżego, wiejskiego powietrza. 

Ogromnym atutem Leśniczówki Kryńszczak jest jej wyjątkowe położenie. Miejsce zlokalizowane jest w bardzo cichej okolicy sprzyjającej kąpielom leśnym i prawdziwemu odpoczynkowi. Równocześnie odległość naszej agroturystyki to tylko 100 km od Warszawy, co czyni ją idealną lokalizacją na jesienny weekend wypoczynkowy we dwoje lub całą rodziną.

Blisko natury: spacery i kąpiele leśne w okolicach Leśniczówki Kryńszczak

Otoczenie Leśniczówki Kryńszczak oraz ukształtowanie okolicznego terenu sprawiają, że jesień w agroturystyce takiej jak nasza to doskonała okazja do zażywania wyjątkowo korzystnych dla naszego zdrowia kąpieli leśnych. Termin ten odnosi się do starej japońskiej praktyki, która głosi, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie fizyczne, a zapach świeżego powietrza oraz szmery otaczające nas w trakcie spaceru pozwalają się odprężyć i zapomnieć o wszelkich zmartwieniach.

Kąpiele leśne to również czerpanie wszystkimi zmysłami z darów, które oferuje nam przyroda. I nie chodzi tu o żadne ćwiczenia fizyczne, bieganie, a nawet spacery. Tego typu kąpiel to świadome zanurzenie się w naturze oraz uważność i połączenie z tym, co dzieje się wokół. Już jedna sesja leśnej terapii w sąsiedztwie Leśniczówki Kryńszczak pozwala widocznie wyciszyć się, odprężyć oraz nakierować uwagę na piękno otaczającego nas świata.

Okolica naszej agroturystyki jest idealną lokalizacją do praktykowania takich kąpieli leśnych oraz niespiesznych spacerów na łonie natury. Nasi goście znajdą tu wiele szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności oraz różnymi atrakcjami. Najpopularniejsze z nich to:

  • „Szlak Powstań Narodowych”, który rozpoczyna się w mieście Stoczek Łukowski. Trasa ta biegnie dalej przez miejscowości, które były świadkami walk z okresu Powstania Listopadowego, takie jak Domanice, Iganie, Mokobody, Lid oraz Węgrów i Miedzna.
  • „Szlak Sienkiewiczowski” prowadzący na trasie Łuków – Okrzeja, a który związany jest z miejscem urodzenia wybitnego pisarza Henryka Sieniewicza.
  • „Szlak im. gen. bryg. Franciszka Kleeberga”, który przebiega przez tereny związane z walkami SGO „Polesie”, czyli Dęblin, Bobrowniki, Ułęż, Sobieszyn, Wola Głuchowska, Charlejów, Białobrzegi oraz Kock.

Grzybobranie – poszukiwania jesiennych darów lasu

Kolejną atrakcją, którą oferuje nasza Leśniczówka, są grzybobrania w pobliskich lasach. Jesień w agroturystyce to właśnie idealny moment na to, by zanurzyć się w tych skarbach lasu i wybrać się na poszukiwanie najpiękniejszych okazów w okolicy. Jako znawcy grzybów bardzo chętnie podpowiadamy naszym gościom, gdzie najlepiej szukać tych darów jesieni i które miejsca w okolicznych lasach nie zawiodą nas podczas grzybobrania. Przypominamy również, że wybierając się na grzyby, warto pamiętać również o bezpieczeństwie i nie zbierać okazów, których nie jesteśmy pewni. A zapewniamy, że w okolicy Leśniczówki Kryńszczak jest na co polować!

Jesienne wyprawy rowerowe w okolicach Leśniczówki Kryńszczak

Ciepła polska jesień to również idealny czas, by wybrać się na rowery. Co ważne, nie musisz zabierać ze sobą swojego jednośladu. Nasza agroturystyka oferuje możliwość wypożyczenia wygodnego i sprawnego technicznie roweru, który poradzi sobie z nawet najtrudniejszą trasą. W okolicach Łukowa znajdziemy kilkadziesiąt różnych tras, które pozwolą na nieco bardziej aktywny wypoczynek lub swobodną przejażdżkę pozwalającą oczyścić umysł i nacieszyć się pięknem otaczającego krajobrazu. 

Wybierając się na rowery mamy również możliwość zwiedzenia najciekawszych atrakcji turystycznych mieszczących się w sąsiedztwie Leśniczówki Kryńszczak, takich jak, chociażby Park miejski w Łukowie z tężnią i placem zabaw, czy Ośrodek Sportu i Rekreacji również mieszczący się w Łukowie. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Leśniczówki Kryńszczak poza sezonem wakacyjnym
i przekonania się, jak piękna może być jesień w agroturystyce!

Poznaj naszą ofertę