pl

czytaj więcej

Święta i Nowy Rok w Leśniczówce Kryńszczak - Idealny pomysł na zimowy wypoczynek

2023-12-22

Boże Narodzenie to dla wielu z nas okres wyjazdów. Oczywiście większość osób wybiera się w tym czasie do rodziny, by w jej towarzystwie spędzić te szczególne dni. W ostatnich latach zaobserwować można jednak nowy trend — wyjazdy na święta do obiektu noclegowego.

Zimowy urlop w gospodarstwie agroturystycznym Leśniczówka Kryńszczak

Dlaczego warto spędzić święta poza domem?

Świętowanie Bożego Narodzenia w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym ma liczne zalety: unikamy przykrych obowiązków (sprzątania, zmywania, lepienia uszek czy pierogów), mamy więcej czasu na rozmowy z bliskimi, możemy też przy okazji poznać nowe miejsca i odpocząć. Nie ma również przeszkód, by wyjazd taki przedłużyć aż do Nowego Roku — w okresie między 25 grudnia a 1 stycznia większość szkół nie działa, wykorzystanie kilku zaledwie dni urlopu pozwala więc na zorganizowanie całkiem długiego wypoczynku w rodzinnym gronie.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie i Nowy Rok?

Jeżeli zdecydujemy się na taki właśnie wyjazd, pozostaje najważniejsza kwestia: wybór miejsca, w którym spędzimy Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wiele zależy przy tym od naszych preferencji. Jeżeli na przykład cenimy ciszę, spokój i rodzinną atmosferę, dobrym pomysłem może być wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym. Obiekty tego typu znajdziemy w całym praktycznie kraju, nie trzeba więc jechać daleko, by skorzystać z oferty jednego z nich. Dla mieszkańców środkowej i wschodniej Polski ciekawym rozwiązaniem może być na przykład pobyt w naszej Leśniczówce Kryńszczak, położonej na granicy Mazowsza i województwa lubelskiego, do której serdecznie zapraszamy.

Zapoznaj się z naszą ofertą noclegową i wybierz aparatament dostosowany do swoich potrzeb!

Święta Bożego Narodzenia - urlop z agroturystyce
Czy warto zdecydować się na zimowy urlop w gospodarstwie agroturystycznym?

Dlaczego warto spędzić święta w Leśniczówce Kryńszczak?

Leśniczówka Kryńszczak to miejsce zachwycające ciszą i spokojem. Położony na skraju dużego kompleksu leśnego obiekt urządzono przy tym w stylu, o którym zwykle myślimy, gdy mówimy o wiejskim siedlisku: pełno tu sprzętów z litego drewna, wiekowych mebli oraz rustykalnego wyposażenia. Bez problemu zrelaksujemy się tu i odpoczniemy od zgiełku miasta. Co ważne, >do Leśniczówki Kryńszczak możemy zabrać czworonożnego przyjaciela — gospodarze akceptują zwierzęta

Noclegi w Leśniczówce Kryńszczak - sposób na udany świąteczny wypoczynek

Leśniczówka Kryńszczak to obiekt zabytkowy, jednak wyposażono go w wiele udogodnień - można tu korzystać nawet z sauny i jacuzzi. Oferowane apartamenty są przy tym komfortowo urządzone i naprawdę duże: w jednym z nich nocować może nawet kilkunastu gości. Wynajęcie takiego lokum może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą spędzić święta z całą rodziną, a nie pozwalają im na to warunki lokalowe w miejscu zamieszkania. Łatwo tu również dotrzeć — jak już wspomniano, obiekt znajduje się na granicy dwóch województw (mazowieckiego i lubelskiego), a dojazd ze stolicy każdego z nich zajmuje jedynie nieco ponad godzinę. Na osoby zmotoryzowane czeka przy tym w Leśniczówce Kryńszczak obszerny parking, a goście, którzy preferują komunikację zbiorową, znajdą w pobliżu stację kolejową Krynka Łukowska.

Ruska bania, jacuzzi, sauna - zimowy urlop pod Warszawą
Gdzie wybrać się na urlop świąteczny w 2023?

Czym można zając się podczas świąt w gospodarstwie agroturystycznym?

Gospodarstwo agroturystyczne - szczególnie takie jak Leśniczówka Kryńszczak - daje też możliwość spędzenia wolnego czasu na wiele różnych sposobów.

W trakcie świątecznego wypoczynku można więc na przykład:

  • skorzystać z sauny, jacuzzi lub ruskiej bani;
  • wybrać się na spacer po lesie - kiedy spadnie śnieg, krajobraz wygląda tu naprawdę magicznie;
  • zaznajomić się z mieszkającymi w części gospodarskiej kucykami, końmi i kozami (powinno to przypaść do gustu szczególnie dzieciom).

Można też po prostu usadowić się wygodnie w sąsiedztwie buzującego ogniem kominka i zatopić w lekturze książki - a trzeba wiedzieć, że gospodarze Leśniczówki Kryńszczak oddają do dyspozycji gości pokaźną bibliotekę.

Dlaczego warto spędzić święta na wsi?

Współczesne świat zmusza nas do życia w szybkim tempie. Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego to okazja, by na chwilę zwolnić, wyciszyć się i pomyśleć o sprawach, które są naprawdę ważne. Sprzyja temu zwłaszcza okres Bożego Narodzenia, gdy spotykamy się z bliskimi, a nadchodzący koniec roku skłania nas często do refleksji. Wypad taki może być również dla wielu osób okazją, by choć na chwilę zapomnieć o troskach codzienności. Święta w gospodarstwie agroturystycznym powinny też spodobać się najmłodszym członkom naszej rodziny — będą one okazją do poznania życia wsi, spróbowania regionalnych przysmaków oraz zaznajomienia się z obrzędowością ludową, charakterystyczną dla tej pory roku.

Skontaktuj się, by zarezerwować termin na świąteczny urlop w Leśniczówce Kryńszczak!


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ LEŚNICZÓWKI KRYŃSZCZAK W ZIMOWEJ ODSŁONIE:

Zimowa odsłona agroturystyka Kryńszczak
Święta poza domem pod Warszawą - gdzie się wybrać?
Gdzie zorganizować Święta Bożego Narodzenia?
Agroturystyka przyjazna dzieciom - gdzie na święta z rodziną?
Rodzinny wyjazd za miasto, urlop świąteczny
Agroturystyka Leśniczówka Kryńszczak - zimowa odsłona
Zima w gospodarstwie agroturystycznym Leśniczówka Kryńszczak
Leśniczówka Kryńszczak - gospodarstwo agroturytyczne 100km od Warszawy